Deniz Navigasyon Kanalına Kaydedilmiş İlginç Bir Diyalog...

Aşağıdaki konuşmalar iddia edildiğine göre gerçekten olmuş ve Deniz Navigasyon kanalı 106'dan (Finisterra/ Galicia) kaydedilmiş

İspanyollar: Burası A-853 çarpışmadan kaçınmak için lütfen rotanızı 15 derece güneye çevirin. Su anda 25 deniz mili yakınlıktasınız ve tam üzerimize doğru gelmektesiniz.

Amerikalılar: Asıl siz kendi rotanızı 15 derece kuzeye çevirin.


İspanyollar: Negatif! Tekrarlıyoruz rotanızı 15 derece güneye çevirin.


Amerikalılar: Sizinle ABD gemisinin kaptanı konuşuyor kendi rotanızı derhal 15 derece kuzeye çevirin!


İspanyollar: Önerinizi makul ve mümkün bulmuyoruz. Bize çarpmak istemiyorsanı z rotanızı 15 derece güneye çevirin.


Amerikalılar: (Sesini yükselterek)Sizinle ABD deniz filosunun büyüklükte ikinci uçak gemisi USS Lincoln'un kaptanı Richard James Howard konuşuyor beraberimizde iki kruvazör avcı uçakları dört denizaltı var. Ayrıca bizi hücumbotlar destekliyor. Size TAVSIYE etmiyorum EMREDIYORUM! Rotanızı 15 derece kuzeye çevirin aksi halde filomuzun emniyeti için gereken tedbiri alacağız! Derhal rotamızdan çekilin gidin!


İspanyollar: Sizinle Juan Manuel Salas Alcantara konuşuyor burada iki kişiyiz. Beraberimizde bir köpek akşam yemeğimiz iki şişe bira ve bir de kanaryamız var. Kanarya şu anda uyuyor. Ayrıca bizi radyo istasyonu Cadena Dial de La Coruna destekliyor. Şu anda İspanya’nın Finisterra Galicia kıyısında ve A-853 numaralı deniz fenerinde olduğumuzu göz önüne aldığımızdan buradan hiçbir yere gitmeye niyetimiz olmadığını söyleyelim. Deniz fenerimizin İspanya’daki deniz fenerleri arasında büyüklük acısından kaçıncı sırada olduğu konusunda hiç bir fikrimiz yok. Kayalık sahillerimize kafadan geçirmek üzere yönlenmiş  geminizin emniyeti için istediğiniz  tedbiri alabilirsiniz. Ama yine de ısrarla tavsiye ediyoruz rotanızı 15 derece güneye çevirin.


Amerikalılar: Tamam anlaşıldı. Teşekkürler.


:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına