Bu Tüneller 'Öyle Böyle' Değil... 'Gizemli'!..

Maceracı şehir kaşifleri şimdi de ilginç bir konuyu araştırdılar. Dünya genelinde bulunan yeraltı tünellerini gün yüzüne çıkardılar. İlginçtir ki, yıllara meydan okuyan bu tünellerin de büyük bir kısmı Londra'da yer alıyor. Şehirlerin altında yatan bir kısmı mühendisilik dehası olan gizemli tünelleri merak ediyorsanız yolculuğa hazırlanın


Görmüş olduğunuz bu tünel İngiltere'nin Sheffield şehrinde bulunuyor. 19'uncu yüzyılda dünyanın en önemli çelik üretim merkezlerinden biri olan Sheffield, İngiltere'deki 5. büyük metropolitan alanıdır. Fototğrafta gördüğünüz dev tünel de şehrin kanalizasyon kanallarından bir görüntü.

Japonların yeraltı kanalizasyon ve sel sularını toplamak için inşa ettikleri dev futuristik tüneller geniş kolonlar üzerine inşa edilmiş. 

Londra'nın ortasından geçen Thames nehrinin kollarından biri olan Tyburn Nehri acaba bu gördüğünüz kanalın içine sığabilir mi? Tabi ki hayır. Bu lağım kanalı ürkütücü görüntüsüyle dudak uçuklatıyor.

Mistik fotoğraflar çekmekten hoşlananlar için herhalde Londra'nın altındaki bu tünelden daha iyi bir yer yoktur.

Dünyanın en muhteşem noktalarından biri. Niagara şelalesi. Şelalenin tam bir mil ötesindeki bu kanal da bugüne kadar kaç galon suyu içine çekti bilinmez ama hemen yakınında kocaman bir şelalenin var olması insanın akıl sınırlarını büyük ölçüde zorluyor. 

İngiltere'nin Birmingham kentindeki Crystal Phallus kanalından bir görüntü...

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına