Şu 'Keskin' Sirkenin Faydalarına Bakar mısınız?..Camlardaki badana izlerinden salatadaki lezzete kadar sirke ve hiç bilmediğiniz kolaylıkları...


* Duvarlarda oluşan delik ve çatlakları doldurmak için; biraz alçıyı, içine sirke katılmış su ile karıştırın. Yaptığınız harcı, yirmi dakika içinde, bir bıçak yardımıyle delik ve çatlaklara uygulayın


*Porselen, cam ve benzeri eşyalarınızı yapıştırmak için; iki bardak sirkeye 30 gr kadar jelatin ekleyip karıştırın. Karışımı bir fırça yardımıyle yapıştırılacak parçalara sürüp, kuruyuncaya kadar elinizle ya da mandalla tutturun.


*Şampuanın ardından son durulamayı, birkaç damla sirke katılmış ılık suyla yaptığınız saçlarınızın pırıltısı göz alacak.


*Rengi atmış perde halkalarını ve çengelleri; bir ölçü suya iki ölçü sirkede kaynatın. Soğuk suda durulayıp kurumaya bırakın.


*Gümüşlerin temizliğinde ve parlatılmasında 90 gr sirkeye 10 gr amonyak karışımı kuIlanabilirsiniz.


*Pamuklu, yünlü ve ipekli kumaşlardaki kireç lekesini temizlemek için sulandırılmış sirkeyi lekeye sürünüz.


*Deri eşyalarınızı temizlemek için bütün yapacağınız, sirkeli sıcak suyla silmek ve yumuşak bir bezle kurulamaktır.


*Yaldızlı çerçevelerin temizliği için, sirke ile hafifçe ıslatılmış bir süngerle silip kurumaya bırakın. Üzerlerindeki kir ve sinek izleri kaybolacaktır.


*Pencere camları ve aynaların uzun süre temiz kalması için, sirke ile ıslatılmış süngerle temizlemek yeterli olacaktır.


*Camlardaki badana izlerini temizlemek için, kaynattığınız sirkeyle sıcakken silin. Kuru ve yumuşak bir bezle kurulayın.


*Bulaşık suyuna katacağınız bir kaşık sirke daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.


*Kararan mika eşyalarınız için, biraz su katılmış sirke birebirdir.


*Olmadık bir zamanda yükselen ateşi düşürmenin yolu alın ve koltukaltı bölgesine sirkeyle ıslattığınız bezler koymaktır. Ateş düşene değin işlem tekrarlanmalıdır.
Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına