Bebekler ve Müdürler...1-Her ikisine de sahip olduğunuzda başlangıçta çok sevinirsiniz,abcak ileride başınıza neler açabileceklerini düşünemezsiniz.

2-İkiside çok sabırsızdır,İsteklerinin hemen yerine getirilmesini isterler.İstekleri hemen olmazsa bağırıp çağırmaya,ortalığı birbirine katmaya çalışırlar.

3-İkisininde belleği zayıftır; bir ügn önce onlar için yaptığınız onca şeyin önemi yoktur.

4-Her ikisinin de arada bir gazını almalısınız.

5-İkiside size teşekkür etmezler.

6-Siz ikisine de çok şey veriğinizi düşünürsünüz. Onlar size açıkça vermemektedir. Siz "seviyor ama belli etmiyor" diye kendinizi rahatlatırsınız.

7-İkiside kötü davranır,tırmalarlar,hatta fırsat verirseniz sizi ısırırlar. Siz çocuğunuza bakıp "Büyüyünce geçer" amirinize bakıp "Birgün değerimi anlayacak" dersiniz. Ama o bir gün hiç gelmez;çocuk büyür ergen olur,yüzünüze kapıyıçarpar,amiriniz yaşlanır,yüzünüze dosyaları fırlatır.

8-Bebeğiniz de amiriniz de sizin sempatik becerinizi geliştirir. Bebeğinizin ağlamamasının gaz ağlamasımı yoksa acıkma ağlaması mı olduğunu kısa sürede kavrarsınız. Amirinizin hoşnutsuzluğunun içtenmi,yoksa kendinden mi kaynaklandığını kısa sürede öğrenersiniz.

9-Her ikisinin de yüzünde tebessüm belirtisi ararsınız. Bebeğiniz yüz kaslarını hafifçe oynattığında "bana gülümsüyor!" diye bağırırsınız.Benzer şekilde amirinizin de yüzüne bakıp "bugün bana hafifçe gülümsedi galiba" dersiniz.

10-İkisinin de kelimelerindenanlam çıkarmaya çalışırsınız. Bebeğiniz "A..." dediğinde  "Anne dedi","B..." dediğinde "Baba dedi" diye heyecanlanırsınız. Müdürünüz ise "T..." dediğinde "Teşekkür" ettiğini düşünürsünüz.

11-Bazen her ikisinden de bıktığınız düşüncesi geçer aklınızdan ama hemen suçluluk duyar,günah işlediğinizi düşünürsünüz,     "Allah eksiklerini göstermesin" dersiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına