Türk Futbolunda Unutulmayan Olaylı Transferler...

Ali Turan: Sözleşmesi devam ederken Galatasaray'la görüşüp el sıkıştığı için tepki çekerken, kaptanlığını yaptığı Kayserispor'da kadro dışı kaldı.


Okan Koç: Beşiktaş'ta alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshetti. Galatasaray'a imzası Futbol Federasyonu engeline takıldı.
Okan Buruk: Galatasaray'ın sembol isimlerinden olmasına karşın İtalya dönüşü Beşiktaş'la mukavele yaptı. Yeniden Cimbom'da oynaması için başkanın elini öptü.Faryd Mondragon: Ezeli rakipler Beşiktaş ile Galatasaray'ı uzun süre karşı karşıya getirdi. İki takım da futbolcuyu kadrosuna katmak isterken, düellonun galibi Cimbom oldu.Mehmet Topuz: Beşiktaş futbolcuyla, Fenerbahçe kulüple anlaştı. Önce Beşiktaş formasını giyen Topuz, ardından  "Herkes birgün Fenerbahçeli olacak" şaphasını taktı.Fatih Akyel: Süper Kupa zaferinin ardından Avrupa serüvenine atıldı. Bu kez Fenerbahçe formasıyla poz verdi. Hatta bir derbi maç öncesi Galatasaray tribünlerine 6-0'lık skora göndermede bulunarak '6' işareti yaptı.
Haim Revivo: Fenerbahçe'deki ilk 2 yılında başarılı bir grafik çizse de Ocak 2003'te sözleşmesi feshedildi. Kendisini isteyen Galatasaray'a bedelsiz gitti.


Emre Belözoğlu: Galatasaray'ın alt yapısında yetişip Avrupa Şampiyonu kadroda yer aldı. İkinci Cimbom dönemi beklenirken, sürpriz şekilde Fenerbahçeli oldu.Elvir Baliç: "Kefen giyerim Galatasaray forması giymem" dediği iddia edildi, başarısız İspanya seferinin ardından sarı-kırmızılılara imza attı.Tanju Çolak: Galatasaray'da dönemin kulüp başkanı Alp Yalman, Tanju'nun istediği parayı vermedi. Bunun üzerine yıldız golcü, ezeli rakip Fenerbahçe'yle sözleşme imzaladı.


Tarık Daşgün: Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Galatasaray'la her konuda anlaştığını açıkladı. Fenerbahçe Başkanı Ali Şen ise "Tarık'ı aldık. Bizim korumamızda tatil yapıyor" dedi.

Semih Yuvakuran: Galatasaray forması altında Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı final oynadı. 1990'da 
Fenerbahçe yöneticileri, transferden geri dönüş olmasın diye Semih'i kaçırarak sarı-lacivertli renklere bağladı.Nesim Özgür: Fenerbahçe ile antremanlara çıkmasına rağmen kendisini kaçıran Galatasaray'a imza attı. Futbol Federasyonu, 1 yıl futboldan men cezası verdi.Selçuk Yula: Fenerbahçe'ye dönmek için evini satarak, Sarıyer'e bonservis bedeli olarak 800 bin lira verdi. Bu transfer gerçekleşmeyince Galatasaray'a gitti. Futbolu sarı-kırmızılı forma altında bıraktı.Arif Kocabıyık: Fenerbahçe'de geçirdiği 4 yılın ardından yeni sözleşmede yazan rakamı beğenmedi. Takım 
arkadaşlarından 10 milyon lira toplayarak, Fenerbahçe'den bonservisini aldı. Daha fazla para teklif eden 
Galatasaray'la mukavele yaptı.Rıdvan Dilmen: 1988'de Galatasaray'la anlaşıp sarı-kırmızılı formayı giyse de daha sonra Fenerbahçe'de karar kıldı ve sarı-lacivertli kulüpte efsane oldu.


Mehmet Oğuz: 'Büyük Mehmet' lakaplı futbolcu, kaptanlığını yaptığı Galatasaray'la 2 Türkiye Kupası ve 4 lig 
şampiyonluğu kazandı. 1979'da Fenerbahçe'ye transferi yılın olayı oldu.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına