Bu Ayıp, 'Tarihi!..'


     Böyle bir konuyla arayı sonlandırmak çok anlamsız. Ama ben kendi örfüme, karakterime, Türklüğüme, özüme, öğretilen doğrularıma, 'Ata'mın satır arası dolu cümleleriyle yaşamımıza kattıklarına, Peygamberimizin hadislerinde bizim için bahsettiği DÜRÜST'lüğe, DOĞRU'luğa, Haklı olan için TARAF'sızlığa yakıştıramıyorum. Yazık. Nerede kaldı bizim 'ÖZ'ümüz. Saygınlığımız, misafirperverliğimiz?..  Birilerine benzemek için birbirimizle yarışıyoruz. Özene özene batılıdan çok batılıyız artık. Hiçbirşeyimize sahip çıkamıyoruz. Bu sadece futbolda değil, ne yazık ki... Hayatımızın her yerinde. 'Düşene bir tekme' vuracaksın ki, ayakta kalabilesin!!! Düzen bu düzen... 

     Zor zamanında herşeyiyle, sorgusuz, sualsiz senin yanında olan taraftara, hangi aklı selim düşünceyle bunu yapabilirsin?.. İki hafta önce heykelini dikip, onun kendileri için ne ifade ettiğini anlatamadı mı bu taraftar?.. İçimde biraz saygı kalmış olan birisinin -ki bu son olaydan sonra zerre saygı duymuyorum- kişisel egosu için, onun varlığı yüzünden takımı yönetemediğini bahane edip, kendisinin Fenerbahçe için ne kadar yanlış bir kişi olduğunu -Teknik direktör olarak- imalı bir şekilde itiraf eden bir kişinin isteği için, 8 yıl taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanan bir İNSAN'ı, Biz'e-Türklüğümüze- yakışmayacak şekilde sadece 3 dakika içinde bitirmenin izahı olamaz!.. Tek kelime dahi etmeyin; yapmayın açıklama. Varsa biraz onurunuz bırakın gidin!.. Biz(ben ve Eşim) bu yapılanları asla kabul etmiyor ve yakıştırmıyoruz Fenerbahçe'ye... Geleni de gideni de HAKKIYLA uğurlamak'tır olması gereken.

Bu Ayıp 'Tarihi!..'

Saygıyla.
Yorumlar

  1. Merhaba,Batur bey.

    Taraftarlık boyutunu aşıp "Bizden " olarak gördüğümüz bir insan için yapılanlar gerçekten üzücü.Herşey bu kadar çabuk unutulmamalı..

    Ben Galatasaray,Eşim Beşiktaş taraftarı ama bu konuda sizinle aynı duyguları paylaşıyoruz.

    Saygılar..

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına