Filmlerden Unutulmaz Kareler... [The Beaver-2011]


Filmden satır aralı güzel bir sahneden alıntı:


" -  ... Bazen, Matt... Matt diyebilir miyim?


- Evet, tabii.


- Bazen, ilham kaynağı gecenin ortasında geliverir. 

- Ama sanki zekanız doldurulmuş oyuncağınızda gizli. İnsanlar akıl sağlığınızdan şüpheleniyor.

- Mozart'ın ara sıra kedi gibi  miyavladığı söylenirdi... Ama iyiydi. Harika müzisyen, sence de öyle değil mi?

- Walter, depresyon hakkında konuşmak istiyorum. Çünkü, bana söylediklerine göre tüm bu şeyler akıl hastalığınlauğraşmak için başlamış.


- Pekala... Bazen, Matt, hayata devam etmek için bir noktaya ulaşırız... Geçmişe sünger çekmemiz gerekir. Kendimizi, içinde kapana kısılmış bir kutu olarak görmeye başlarız. Ne kadar uğraşıp kaçmaya çalışsak da... Kişisel gelişim, terapi, ilaçlar, daha da çok batıyoruz. Kutudan çıkmanın tek yolu, ondan beraber kurtulmaktır. Yani, aslında onu sen yapmışsındır. Çevresinde cesaretini kıran insanlara kim ihtiyaç duyar ki? Seviyor gibi görünen karına... Seni görmeye bile dayanamayan oğluna. Demek istediğim, onların acısına son vermek. Sil baştan başlamak delilik değildir; delilik, sefil olmaktır... Ve etrafta yarı uykulu, uyuşuk, günden güne dolaşmaktır. Delilik, mutlu numarası yapmaktır. Olayların olduğu şeklinin aksine lanet hayatlarının geri kalanında, olmaları gerektiği gibi numara yapmaktır. Tüm potansiyeli, umudu, tüm keyfi, duyguyu tüm bu hırsı hayat sizden emdi. Elini uzat, kolundan tut ve kan emici insan sürüsünden uzaklaştır onu..."


Özet: 


Walter Black hem iş hem de aile yaşamında sorunlar yaşamaktadır. Hobi olarak başladığı kuklacılık, giderek onun diğer insanlar ve ailesi ile yeniden iletişim kurmasında bir araca dönüşür.
Mel Gibson, sağ eline taktığı, bir kunduz kuklasını yaşayan bir varlık olarak algılayan, kaçık bir adam rolünde karşımıza çıkıyor


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına