Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı Vefat Etti...


Galatasaray ve Beşiktaş'ın resmi sitelerinde vefat ile ilgili haber olmasına karşın, Fenerbahçe'nin sitesinde -maalesef- konu ile alakalı bir haber göremedim. Nasıl bir imparatorlukla(!) yönelitiyorsa artık şu an Fenerbahçe, bir yönetici bile açıklama yapmamış.'Ayıp' karakter(sizlik)lerine yansımış!.. 

Allah sevenlerine, ailesine sabır versin. Mekanı cennet olsun.


Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı kalp kirizi dolayısıyla yoğun bakıma alınmıştı.. Ancak Yazıcı, tedavi gördüğü hastanede yoğun bakımdan çıkamadı ve hayata gözlerini yumdu..


* SENİ UNUTMAYACAĞIZ BÜYÜK BAŞKAN

Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında oynanan Bursaspor - Orduspor maçında rahatsızlanan Yazıcı, karşılaşma sonrasında hastaneye götürülmüş ve 1 gün sonra da yoğun bakıma alınmıştı. Bir süredir hastanede tedavi gören İbrahim Yazıcı'nın kalbi bu sabah 06:30'da yeniden durdu. Doktorların çabaları sonunda Yazıcı yeniden hayata döndürülmüştü. Son olarak Yazıcı'nın durumu çğle saatlerinde bir kez daha kötüye gitti. 65 yaşındaki Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı bugün saat 13:40'da hayatını kaybetti. 


1948 yılında Bursa'da doğan İbrahim Yazıcı, lise mezunudur. Yazıcı Turizm Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapan Yazıcı, 2007 yılından bu yana Bursaspor Kulübü Başkanlığı'nı yapıyordu. 20. Dönem Bursa, 21. Dönem Muğla Milletvekilliği de yapmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Yazıcı, Bursaspor'a tarihinde ilk şampiyonluğu yaşatan başkan olarak tarihe geçmiştir.

DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Bursa Acıbadem Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nadir Şener şu açıklamayı yaptı: Bildiğiniz gibi İbrahim Yazıcı kalp durması ile hastanemize geldi, yoğun bakıma kaldı. Bu sabah yeniden kalbi durdu ama geri döndürüldü. İbrahim Yazıcı'yı 13:40 itibariyle kaybettik. Tüm sevenlerine ve Bursaspor camiasına başsağlığı dileriz. 

PERŞEMBE GÜNÜ TÖREN YAPILACAK

Hayata gözlerini yuman Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı son yolculuğuna perşembe günü uğurlanacak.

Pazar günü sabaha karşı kalp krizi geçiren ve bugün öğle saatlerinde girdiği yaşam mücadelesini kaybeden Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın cenaze bilgileri açıklandı.

Yazıcı için perşembe günü saat 10.30'da Atatürk Stadı'nda tören düzenlenecek. Ulu Cami'de Öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Yazıcı'nın naaşı Emir Sultan Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

ERTUĞRUL SAĞLAM: "ONUN BÜYÜKLÜĞÜ, BURSA'YI 5. BÜYÜK YAPTI"

"Bursaspor camiasının başı sağolsun, mekanı cennet olsun, Allah O'nu sevenlere sabırlar versin. Büyük adamdı, O'nun büyüklüğü Bursa'yı Türk futbolunun 5. büyüğü yaptı. Kendisiyle çok güzel günler yaşadık, Türk futboluna altın harflerle yazılacak başarılara imza attık. Hayat, bir şekilde son buluyor. Hepimiz çok üzüldük. Yapılması gereken şey Sayın Yazıcı için dua edilmesi ve futbolcu kardeşlerimizin de bundan sonraki dönemde, İbrahim Yazıcı'yı yattığı yerde daha da rahatlatacak mücadeleyi ortaya koyması. Kendisiyle 4 yıl geçirdim, O'nu yaşadım. O yüzden üzüntümüz çok büyük. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Sevenlerine başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

ÜNAL AYSAL: DEĞERLİ BİR İNSANDI

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, "Sadece Bursa için değil Türk futbolu için değerli insandı. Son derece üzgünüz. Bursalı dostlarımızın acısını gönülden paylaşıyorum. Allah bütün dostlarına, Bursaspor camiasına sabır versin. Kendisine de Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

SADRİ ŞENER: HERKESİN BAŞI SAĞOLSUN

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Herkesin başı sağolsun. Trabzonda rahatsızlandı, pil taktırması gerektiği söylendi. İstanbul'da taktıracağını söyledi. Allah günahlarını affetsin, ailesine sabır versin. Bursaspor camiasının başı sağolsun" dedi.

İBRAHİM KIZIL: UNUTULMAYACAK BİR İNSAN

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, şunları söyledi: "Herkesin başı sağolsun. Futbolun dışında da arkadaşlığımız vardı, ailecek görüşürdük. Düzgün ve iyi bir insandı. Bursa'yı şampiyon yaptı. Şampiyon yaptıktan sonra da sürekli Avrupa hedefi olan, üst sıralara oynayan bir takım kurdu. Vizyonuyla, Türk futboluna hizmetiyle unutulmayacak bir insan.

Ailesine, bütün sevenlerine başsağlığı diliyorum. Türk futboluna, Bursaspor'a büyük emek ve hizmetleri olan bir insan. Bursa'nın başı sağolsun, Türk futbolunun başı sağolsun."

RECEP MAMUR: ŞOKTAYIM, ÇOK ÜZGÜNÜM

Kayserispor Başkanı Recep Mamur, "Bursaspor camiası ve Yazıcı ailesinin başı sağolsun. İbrahim Yazıcı, iyi bir insan ve iyi bir spor adamıydı. Kendisini yakından tanıyorum, sürekli beraber olduğumuz kardeşimizdi. Haberi aldığımdan beri şoktayım veçok üzgünüm" dedi.

UFUK ÖZERTEN: YAZICIYI VAKİTSİZ KAYBETTİK: 

Futbol Federasyonu Başkan vekili Ufuk Özerten,  "Hem Bursa'nın hem de Türk futbolunun başı sağolsun. Çok sevdiğim bir dostumdu. Söylenecek pek bir şey yok, kendisini vakitsiz kaybettik" dedi.

Yazıcı'nın her zaman Bursaspor'u düşündüğünü belirten Özerten, "Güzel günlerimiz geçti. Bazen birbirimize bağırdık çağırdık, herşey helali hoş olsun. Yazıcı, futbol ailesine lazım olan, iyi bir insandı" ifadelerini kullandı.

FİKRET ORMAN: RAHATSIZLIĞINA RAĞMEN FEDAKARLIKTAN KAÇMADI

"Türk sporu adına çok üzgünüm. Başkanlık öncesi arkadaşlığımız bulunan İbrahim Yazıcı'nın ailesinin ve tüm Bursaspor camiasının başı sağolsun. Yazıcı, daha önce Trabzonspor maçında da bir rahatsızlık geçirdi ancak fedakarlık ederek görevine devam etti. Umarım Türk sporu Yazıcı'yı bu fedakarlıklarıyla hatırlar. Başkanlık görevi için üzerinize bir sorumluluk alıyorsunuz. Bu sorumluluklar hayatınızdan, işinizden, ailenizden bazı zaman değil çoğu zaman önde geliyor. Bu durum hepimiz için geçerli ve asıl mesele bunun takdir edilmesi."

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına