Filmlerden Unutulmaz Kareler... [Kadın Kokusu-1992]


Avrupa Yakası adlı diziyi seyrediyoruz; nostalji yapıyoruz :) Bugün seyrettiğimiz bölümde(53.Bölüm) tango dersi vardı. O an aklıma bu filmde tango sahnesi geldi. Al Pacino'nun ağma rolünü -her zaman ki performansıyla- çok iyi oynadığı güzel bir dram filmi. İzlememiş olanların çok şey kaçırdığı bir film diyebilirim. Filmin unutulmaz tango sahnesi; buyrun...

Özet:  Bir kolej öğrencisi olan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan kör bir adama, bir nevi 'bebek bakıcılığı' yapmaya razı olur ama iş, umduğu kadar basit olmayacaktır. Çünkü Emekli Albay Frank Slate’in haftasonu için çok özel bir planı vardır.

Bu plana yolculuk, kadınlar, iyi bir yemek, birinci kalite şarap, tango, limuzin ve ne yazık ki, bir de 45’lik dahildir. İşin kötüsü, bunları yaparken Charlie’yi yanından ayırmaya da hiç niyeti yoktur.

Al Pacino’nun unutulmaz bir karakter çizdiği film, aslında 1974 yapımı İtalyan Profumo di Donna’nın yeniden çekimi. Yine de, bir çoklarına göre orijinalini aratmayacak derecede iyi. Tango sahnesine dikkat.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına