Savaş Ay Vefat Etti...

Allah rahmet eylesin; mekanın cennet olsun...Gazeteci yazar Savaş Ay'ın (59), gırtlak kanseri tedavisi gördüğü Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybettiği belirtildi.

Savaş Ay'ın vefatına ilişkin gazetecilere açıklama yapan İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Özgür Yiğit, Ay'ın uzun süredir mücadele ettiği hastalığı sebebiyle 1,5 ay önce hastanelerine geldiğini söyledi.

Ay'ın tedavisinin olumlu gittiğini ve düzelmek üzere olduğunu anlatan Yiğit, "Kesin tedavi için ameliyat hazırlığı yapıyorduk ancak bugün gelişen kanama ve kalp durması sebebiyle hastamızı kaybettik. Bu kaybın üzüntüsü içerisindeyiz" diye konuştu.

Savaş Ay'ın kız kardeşi Işıl Ay da ağabeyi için 11 Kasım Pazartesi günü saat 10.00'da Sabah gazetesi önünde ve saat 11.30'da CRR Konser Salonu'nda tören düzenleneceğini söyledi. 

Ay, ağabeyinin cenazesinin aynı gün, Fatih Camisi'nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından Topkapı Mezarlığı'nda toprağa verileceğini kaydetti.

Şükran ve Turan Ay'ın oğlu olarak 1954'te Gaziantep'te dünyaya gelen Savaş Ay, Marmara Ticari Bilimler Akademisi'nde eğitimini tamamladı. Gazeteciliğe 1974'te Dünya gazetesinde muhabir olarak başlayan Ay, Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans'ta görev aldı.

ATV, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, Star TV ve Kanal 1'de A Takımı adlı tartışma programını yapan Savaş Ay, 2000'de Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık'ın da oynadığı "Dansöz" adlı filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı. Savaş Ay, son yıllarda A Haber'de muhabirlik yapıyordu. 

Savaş Ay'ın, Ulaş Can Ay ile Sanem Ay adlı iki çocuğu bulunuyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına