Fenerbahçe'den Resmi Açıklama... [GS Store Olayı ile İlgili]


...Olayı tüm taraftarlara mal etmek, yapılan tebriğin havada kalması demektir. İnsanları provoke edercesine, resmi olarak açıklama yapmak, o açıklamayı yapanlara değil, kendini kaptırıp yanlış yapanlara zarar verir. Zaten samimi bulmamıştım, gs'nin resmi tebriğini, olayın ardından sıcağı sıcağına açıklama yapması da bunu göstermiş oldu... Sonuçta, durumun 'adi' bir hırsızlık olduğu görünse de, doğru düzgün 'taraftar'ların buna müsaade etmemesi gerekiyordu. Kim bilir, belki de müdaahale etmişlerdir. Umarım gs taraftarları -DAHA da - hadlerini aşıp saçma sapan şeyler yapmaya devam etmezler. Sonu gelmez çünkü bunun..."Takımımızın, dün oynadığı Çaykur Rizespor maçı sonrası Bağdat Caddesi’nde bulunan GS Store Mağazası’nda yaşanan olaylar ve gelişmeler, dün gece itibariyle tarafımızdan dikkatle takip edilmektedir.

Öncelikle mezkur olaylardan dolayı Galatasaray camiasına ve ilgililere, geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Bununla birlikte; yaşanan olayların, spor fanatizmine bağlı olarak Fenerbahçe taraftarları tarafından gerçekleştirildiği yönündeki aceleci, kamuoyunu yanlış yönlendiren yorum ve değerlendirilmelerden kaçınılması gerekliliğinin, kurumsal ciddiyetin bir sonucu olduğu kanaatindeyiz.

Bu konuda, Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmalarını yakından takip eden Kulüp yetkililerimize iletildiği üzere; olaylar, hırsızlık vakası ile başlamış olup, 20 kişi gözaltına alınmış, gözaltına alınan kişilerden 5’inin hırsızlık ve çeşitli suçlardan sabıkası olduğu saptanarak, bu kişiler Kartal Adliyesi’ne sevk edilmişlerdir.

Emniyet Yetkililerince Kulübümüze ulaşan bilgi doğrultusunda; GS Store’u soyan şahısların Kartal’da bulunan evlerine yapılan baskında, 400 adet lisanslı GS Store ürünü ele geçirilmiştir.

Nitekim, hırsızlık amacına yönelik olarak başlatılan ve tipik bir adli vaka şeklinde gerçekleşen bu olayın; Galatasaray Kulübü tarafından tüm Fenerbahçe taraftarı ve camiasına mal edilemeyeceğini ve bu durumu, iki kulüp ilişkilerine zarar verir nitelikle bulduğumuzu, kamuoyuna saygıyla duyururuz"

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına