Yüksel Günay Vefat Etti...Allah rahmet eylesin; mekanı cennet olsun...Uzun yıllardır Fenerbahçemizin pek çok kademesinde görev alan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Sayın Yüksel Günay`ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Fenerbahçe değerlerine bağlılığıyla yeni nesillere Fenerbahçe sevgisi aşılayan değerli isim, sayın Yüksel Günay`a Allahtan rahmet, kederli ailesine, Fenerbahçe camiasına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Mekanı cennet olsun.

Saygılarımızla,

Fenerbahçe Spor Kulübü


Hayatının 54 yılı Fenerbahçe’ye hizmet ederek geçen Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay vefat etti. 1931 yılında doğan Yüksel Günay 83 yaşında hayata gözlerini yumdu.

1960 yılında Fenerbahçe spor kulübü genel kurulu üyesi olan Günay, camiamızda uzun yıllar aktif görevlerde bulundu.

8 yıl 2. başkanlık, 3 yıl genel sekreterlik yapan Yüksel Günay 2000 yılında yüksek divan kurulu başkanlığına seçildi.

Günay 2000 yılında ilk kez seçildiği yüksek divan kurulu başkanlığını 10 yıldır da aralıksız sürdürüyordu.

Beyefendiliği ve duruşuyla taraflı tarafsız herkesin büyük saygısını kazanan Yüksel Günay Fenerbahçe’nin Cumhuriyet’in kuruluşunun içinde olduğunu her zaman hatırlatırdı.

Hastalığı zamanında dahi görevini eksiksiz yürütmeye gayret eden Günay, Fenerbahçe’nin sportif ve kurumsal tüm etkinlik ve organizasyonlarına katılmaya çalışıyordu.

Fenerbahçeli gençlere ve sporculara kulüp geleneklerini aşılamaya özen gösteren Yüksel Günay, kongre üyeleri ve yüksek divan kurulu üyeleri tarafından da çok sevilen bir isimdi.

“Fenerbahçe hep aydınlıktadır” vurgusunu yapan Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay hastalığı nedeniyle bir süredir Amerikan Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına