SOYKIRIM YALANI: Ermeni Soykırımı Büyük Bir Yalandır!..


BENİM İNSANIMA SAYGI DUYMAYIP ANMAYANI BEN DE ANMAM!!! DEVLET'TE ANAMAZ!.. MİLLETVEKİLİ MİLLET'İN ONAYINI ALMADAN BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPAMAZ!..
İftiranın ürettiği “büyük yalanı”, belgelendiren kitaplardan alıntılarla aydınlatacağım. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Sayın R.T Erdoğan, Ermeni diyasporasının suçlama günü olarak kullandığı 24 Nisan 2014’teki 99. yılı nedeniyle ABD’nin gerçekdışı siyaseti paralelinde şaşırtıcı bir davranışla Ermenilere başsağlığı dilerken bir de kabirlerinde rahat uyumaları dualarını gönderdi. İngilizlerin kışkırtması ve Rus askerlerinin giysileriyle çarpışmaya kalkışan Ermenilere karşı Mehmetçiklerle birlikte vatan toprağını korumak için savaşırken şehit düşen beş binin üstündeki gönüllü vatandaşımızı görmezden geldiğini izlediğimde Başbakan gibi bu konuda tarihi bilgileri edinememiş olanları da elimden geldiğince aydınlatmayı vatandaşlık görevi saydım.
***
Bunu, Sayın Mehmet Perinçek’in Ermeni belgeleriyle Ermeni soykırımı yalanını kanıtlayan belgelerden derlediği kitaplar serisinden yararlanarak yapmaya çalışacağım. 
1- “İngilizlerin ‘Mavi Kitap’ına Sovyetler’in Yanıtı ‘Kızıl Kitap’ Güneybatı Kafkasya’da Taşnak Mezalimi: Batı’nın yalanlarına Doğu’nun Cevabı, 2006” 
Ermeni soykırımı yalanını Birinci Cihan Savaşı’nın başında, İngiliz emperyalizmi üretmişti. Bir süre önce Türkiye’de yabancı parasıyla çevrilip yayımlanan “Mavi Kitap” bu yalanları kullanıyordu. Batılı devletlerin bu tür marifetlerini, Ermeni bilim adamları da saptamışlar. Örneğin; Sovyet Ermenistan tarihçilerinden Boryan, Batılı Hıristiyan devletlerinin, sözde bilim adamlarını ve basın yayın organlarını kullanarak Türkiye’ye karşı kamuoyu yaratıklarını kaydediyor. Amaçları; Boryan’ın tanımıyla“Sözüm ona ezilen Hıristiyan halkları,Türkiye’ye karşı savaşa hazırlamaktı.”Boryan’ın “uydurmalar” dediği malzemeleri derleyen “Mavi Kitap” bütün dünyada ve Türkiye’de çok yayıldı, çok okundu. Oysa İttihat ve Terakki’nin ona cevap olarak yayımladığı “Beyaz Kitap”, bilinmez, yayılmaz, okunmaz. Hatta “Kızıl Kitap” da öyle. “Mavi Kitap”a karşı yayımlanan “Kızıl Kitap” ve “Beyaz Kitap” Doğu’nun Batı’ya cevabıdır. 
2- Taşnak Partisi’nin Yapacağı Bir Şey Yok” -Ovannes Kaçaznuni(Ermenista’nın İlk Başbakanı) yayımladığı konferans raporunda; geçmiş dönemin özeleştirisini yapar. Aslında bu bir itirafnamedir. Çekilen acılardan Taşnaksutyun Partisi’nin sorumlu olduğunu dürüstçe ve açık yüreklilikle saptar. Raporun sonunda Taşnaksutyun’un kendini feshetmesi gerektiğini savunur. Son cümleleri çok çarpıcıdır: “Evet intihar öneriyorum, parti kendisini feshetmelidir.” Raporunu kitaplaştırırken “Taşnaksutyun’un artık yapacağı bir şey yok” diye inancını tekrarlar. 
3 - “Taşnak Partisi’nin Karşıdevrimci Rolü (1914-23)” - Ermeni tarihçisi A.A. Lalayan ortaya koyduğu Sovyet Ermenistanı kaynaklarındaTaşnakların emperyalist, işbirlikçi, terörist, komplocu karakterini vurgularÖte yandanTürkiye’nin haklı bir savaş verdiğini kabul eder. Yaşanan faciaların sorumluluğunu emperyalist devletlerle Taşnakların paylaştığının tartışmasız olduğunu da belirtir
4- “Ermeni Milliyetçi Akımları” - Sovyet Ermenistanı’nın devlet ve bilim adamı A. B. Karinyan, ‘Ermeni Milliyetçi Akımlarının Özellikleri’ üzerine” başlıklı üç bölümden oluşan, dizi yazısını bu amaçla kaleme aldığını belirtmektedir 
Ayrıca; bu önemli belgelerle Ermeni katliamı yalanını ortaya çırkararak milli onurumuzu babasının devamı olarak savunan Sn. Mehmet Perinçek’e de teşekkürü borç biliyorum. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına