TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ YEMİNİ..."DEVLETİN VARLIĞINI ve BAĞIMSIZLIĞINI, VATANIN ve MİLLETİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ, MİLLETİN KAYITSIZ ve ŞARTSIZ EGEMENLİĞİNİ KORUYACAĞIMA; HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE, DEMOKRATİK ve LAİK CUMHURİYETE ve ATATÜRK İLKE ve İNKİLAPLARINA BAĞLI KALACAĞIMA; TOPLUMUN HUZUR ve REFAHI, MİLLİ DAYANIŞMA ve ADALET ANLAYIŞI İÇİNDE HERKESİN İNSAN HAKLARINDAN ve TEMEL HÜRRİYETLERDEN YARARLANMASI ÜLKÜSÜNDEN ve ANAYASAYA SADAKATTEN AYRILMAYACAĞIMA; BÜYÜK TÜRK MİLLETİ ÖNÜNDE NAMUSUM ve ŞEREFİM ÜZERİNE AND İÇERİM..."


Kullanılan oyların 1 Milyon 330 Bin 727'sinin geçersiz sayıldığı, taktıkları maske ile, sözüm ona ilerici, aydın kesiminin, basının da bilinç altına içlercesine yaptığı yayınlarla desteklediği, kendi kendilerini öldürerek, suçu başkasına yükleterek acitasyon yapan VATAN HAİN'lerinin 6 Milyon 55 Bin 110 oy çıkardığı, bir seçimin ardından Meclise gireceklerin edecekleri yemin; yukarıda yazılı olan... Geçmişe bakıldığında, ettikleri yemine ne kadar sadık kaldıklarını görmek mümkün!.. Hal böyleyken, yanlış olana reaksiyon göstermek için kapalı kapılar ardında dönen dolaplardan, yapılan pazarlıklardan ne sonuç çıkaracaklarını göreceğiz. Merak ettiğim; siyasi becerilerinin yetersizliğiyle en çok kim LAFINI YİYECEK!.. Umarım, MHP Şehitlerimizin kemiklerini, Ailelerinin Yüreklerini sızlatacak bir yapının içinde yer almaz... Maalesef, Chp, içten üzülerek sırf baştakileri yerinden etmek için yanlış hesaplar yapıp, yanlış yollara saptı... Yani, yanlışı yanlışla yok etmeye çalıştı... Çok zoruma giden, kabullenemediğim bir durumun görüntüsünden bu kadar BOŞ kelimeleri yazdım!.. 

Yukarıda ki Milletvekillerinin yemini, aşağıdaki de BENİM yeminim;


"
EY BÜYÜK ATA!

Varlığımızın en mukaddes temeli olan,Türk istiklalinin ve Türk Cumhuriyetinin ebedi bekçileriyiz. Bu karar,sarsılmaz irademizin değişmez ifadesidir. İstikbalde, hiçbir kuvvet yolumuzdan döndüremeyecektir. Bizler, bütün hızımızı senden, milli tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez insan ateşinden alıyoruz.Senin kurduğun temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her hamle şuurludur. En kıymetli emanetin olan Türk istiklal ve Cumhuriyeti,mevcudiyetimizin esası olarak,eğilmez başların,bükülmez kolların,yenilmez Türk evlatlarının elinde ilelebet yaşayacak ve nesilden nesile devredilecek. Bu mukaddes emanete yönelen dahili ve harici bütün tecavüzler,iman dolu göğsümüze çarparak parcalanaraktır. İstiklal ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar en modern silahlarla mücehhez olarak,en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi,milli şuurumuzu ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaklardır. Çünkü; İstiklal ve Cumhuriyetimize kastedenler,karşılarında beş bin yıllık şerefli Türk tarihinin yılmaz evlatlarını,cumhuriyeti ve inkılaplarının feyizli ve imanlı gençlerini bulacaklardır.


İstikbal ve Cumhuriyeti korumak mecburiyeti hasıl olursa içinde bulunacağımız ahval ve şerait ne olursa olsun,kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak, bütün engelleri aşıp,her güçlüğü yenmek azmindeyiz.


Türk gençliği olarak özğürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, Cumhuriyetin ve devrimlerinin (inkılaplarının) yılmaz bekçileriyiz. Her zaman,her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milleti'ne adarız.
"
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına