II. Dünya Savaşı’nı günümüze getiren sanatçı: Sergey Larenkov... [Harika Kareler!..]


Dünya tarihinde birden fazla milletin katıldığı sıcak savaşların sonuncusu II. Dünya Savaşı, 1939’dan 1945’e kadar süren küresel bir askeri çatışma olarak karşımıza çıkıyor.
100 milyondan fazla askeri personelin dahil olduğu savaşta, savaşa katılan ülkeler tüm ekonomik, endüstriyel ve bilimsel güçlerini, sivil ya da askeri kaynak farklılığı gözetmeksizin savaş için seferber etmiştir. Nükleer silahların kullanıldığı tek savaş olmakla kalmayıp, Holokost gibi kitlesel sivil ölümlerin gerçekleştirildiği II. Dünya Savaşı, dünya tarihinin en kanlı ve acımasız savaşı olma özelliğini de bünyesinde barındırıyor.
Kütlesel çapta bir yıkıma sebep olan bu savaşın unutulmaması ve o günün ruhunun hissedilmesi için birçok sanatçı tarafından oldukça çarpıcı çalışmalar meydana getirildi; ancak bu kez II. Dünya Savaşı sıralarında kaydedilen orijinal  görüntülerin çekildiği yerlere giderek günümüz uyarlamasını takipçileriyle paylaşan Rus Fotoğrafçı Sergey Larenkov, oldukça çarpıcı bir projeye imza attı.
İşte; Berlin, Paris, Prag, Viyana ve diğer ülkelerde aynı yerde çekilen iki farklı fotoğrafı titizlikle bir araya getiren sanatçının çalışmalarına birkaç örnek;
kaynak: https://ontrava.com/ii-dunya-savasini-gunumuze-getiren-sanatci-sergey-larenkov?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına