Gökyüzü fotoğrafçısı Laurent Laveder'den Kareler...


Bu zamana kadar her türlü sektörde fotoğrafçı gördük. Yemek sektöründen geziye kadar kadrajlara takılan karelere huzurla baktık. Peki, artık gökyüzünün de fotoğraf karelerine girdiğini söylesek ?
41 yaşındaki Laurent Lavede aslen Fransız. Kendisini gökyüzü fotoğrafçısı olarak biliyoruz. 2001 yılında bir parçası olduğu start-up projesiyle astronomiye merak sarmış.
2001 yılında astronomi dergisi Geoman’da çalışmaya başlayan Laveder, başarısız girişimi sonrasında astronomiye olan ilgisini hiçbir zaman kaybetmemiş. Zaten ilgi alanında olan fotoğrafçılıkla astronomiyi birleştirerek ortaya muazzam kareler çıkarmaya başlamış.
Bulutlardan Ay’a kadar birçok gökyüzü ögesini kullanarak değişik kompozisyonlar yaratmış. Astronomi gazetecisi olan Laveder birçok astronomi dergilerinin yanında NASA ile de fotoğraflarını paylaşıyor. İnsanlar ile Ay’ı birleştirdiği koleksiyonu ise en göze çarpan işlerinden biri.

kaynak:https://ontrava.com/gokyuzu-fotografcisi-laurent-laveder?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına