Gerçek Hayatları En İyi Şekilde Beyaz Perdeye Aktaran Filmler... [EkşiŞeyler]


Konusunu gerçek yaşantılardan alan filmler listesi.
 II. Dünya Savaşı sırasında Naziler'in uygulamış olduğu soykırımdan binin üzerinde Polonya yahudisinin kurtarılmasında rolü olan Oskar Schindler'i ve bu kurtarmayı konu edinir.
iMdb
(bkz: city of god)
Paulo Lins'in 1997 tarihli aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Romanın yazarı da uzun yıllar konunun geçtiği gettoda yaşamış ve roman da gerçek olaylara dayanıyor.
iMdb
(bkz: ınto the wild
Jon Krakauer'ın Christopher McCandless adındaki bir gencin maceraları hakkında, filmle aynı ada sahip, kurgusal olmayan bir kitabından uyarlanmıştır. Christopher, anne ve babasıyla geçmişte yaşadığı sorunların da etkisiyle, sahip olduğu her şeyden vazgeçer ve Alaska'da vahşi doğada tek başına yaşamaya çalışır.
iMdb
Hachi, sahibine olan sadakati ile Japonya’dan tüm dünyaya yayılmış bir köpek. Yıllarca sahibini beklediği tren istasyonuna, köpeğin heykeli de dikilmiştir.
iMdb
II. Dünya Savaşı'nda U-96 adlı tip 7 sınıfı Alman U-boot mürettebatın konu alan epik savaş filmi.
iMdb
the ıntouchables (2011)
Yamaç paraşütü kazası sonrası boynundan aşağısı felç olan bir adam ile kendisine yardımcı olması adına işe aldığı yardımcısının hikâyesini konu alır.
iMdb
 Nobel ödüllü Amerikalı matematikçi John Nash'in hayat hikayesi konu edilmiştir.
iMdb
(bkz: rush)
f1 pilotları james hunt ve niki lauda'nın arasında geçen çekişmeyi anlatıyor. ders niteliğinde bir film.
iMdb

(bkz: nowhere boy)

john lennon'un the beatles'ı kurmasının öncesinde geçiyor film. yani ergen ve hayatı anlamaya çalışan liseli lennon'u izliyoruz.
iMdb


leonardo dicaprio'nun en beğendiğim filmi diyebilirim. gelmiş geçmiş en büyük dolandırıcılardan birisi olan frank william abangle jr'ı hayatı anlatılıyor.
iMdb


işlemedikleri bir suç için 15 yıl hapiste yatan bir grup insanın hikayesi. film bitince bürokrasiye olan inancınızı tamamen kaybediyorsunuz. kesinlikle izlenmesi gereken bir film.
iMdb


abd'de de siyahlar ve beyazların karma eğitim almaya başladığı ilk lisenin amerikan futbol takımının hem ırkçılıkla hem de diğer takımlarla mücadele ettikleri o müthiş sezonu anlatıyor.
iMdb

(bkz: 42)

abd pro beyzbol liginde oynayan ilk siyah oyuncu jackie robinson'un ligde çektiği zorlukları anlatıyor.
iMdb

(bkz: unbroken)

savaşın iğrençliğini tüm yönleriyle anlatan son yılların en iyi filmlerinden birisi. abdli askerlerin japon ordusuna esir düşmesi filmin ana konusu diyebilirim.
iMdb


mark zuckerberg'in facebook'u kuruşunu anlattığı tartışmasız en iyi biyografi filmlerinden birisi.
iMdb


yapay zekanın kurucusu eşcinsel alan turing'in hayatını ve 2. dünya savaşı'nın seyrini değiştirdiği enigma'yı anlatıyor.
iMdb

kaynak: https://seyler.eksisozluk.com/gercek-hayatlari-en-iyi-sekilde-beyaz-perdeye-aktaran-filmler?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına