Tokyo Metrosundan “Konserve” Manzaraları...


...
Tokyo’da bulunan Alman fotoğrafçı Michael Wolf sizi Japonya’nın başkentine, şehrin metro vagonlarındaki insan manzaralarına bakmaya davet ediyor. Birazdan göreceğiniz manzara ise gerçekten çok korkunç.

Michael, Tokyo metrosunun inanılmaz yoğunluğunu ilk olarak 1995 yılında şehrin raylı sistemlerine düzenlenen sarin gazı saldırısından sonra  fark etti. Bu olaydan sonra yıllar boyunca kamerasını alarak metro istasyonlarında dolaştı ve bu kabus dolu metroda sıkışan insanların fotoğraflarını çekti.

Sonuç Michael Wolf’un “Tokyo Sıkıştırması” adını verdiği bir dizi fotoğraftı. Sanatçı bu manzaraları tanımlarken çok sert sözler kullandı: “Bu insanlar trenin duvarlarına sıkıştırılmış vaziyetteydi ve birçoğu trene kürekle atılmış gibiydi.”

Michael Wolf, CNN’e verdiği röportaja şu sözlerle devam etti: “Sardalya gibi bir hayat yaşıyorlar, bu çok korkunç. İnsana yakışan yaşam şekli bu değil. Cehennemde yapılan bir yolculuğa benziyor.”
kaynak:http://www.boredpanda.com/photography-tokyo-compression-michael-wolf-japan/?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına