Slyvester Stallone’un Yoksulluktan Zenginliğe Giden İlham Veren Öyküsü...


Bugünkü durumunun aksine Stallone eskiden oyunculuk kariyerinde çok zorlu bir dönemden geçiyordu. Hatta bir noktada o kadar zor duruma düştü ki eşinin mücevherlerini çalıp satmak zorunda kaldı. Şanssızlığı bununla sınırlı kalmayıp bir süreliğine evsiz kalıp 3 gün boyunca New York otobüs istasyonunda yatmak zorunda kaldı. Barınmaya ve yemeğe parası kalmadığı bu zamanlarda besleyemediği köpeğini bir alkol mağazasında yabancı birine sattı ve bu hayatındaki en dip nokta oldu. Bunun karşılığında Stallone’nin eline sadece 25$ geçmişti ve oradan uzaklaşırken ağlamıştı.
İki hafta sonra Muhammed Ali ve Chuck Wepner’in maçını izlemesi Stallone’ye ilham verdi ve ünlü film ROCKY’nin senaryosunu yazmaya başladı. Filmin senaryosunu yazması sadece 20 saatini aldı! Senaryoyu satmaya çalıştı, hatta 125 bin dolarlık bir teklif de aldı fakat satmak için bir şartı vardı, filmin başrolünde yer almak… Ne yazık ki filmin yapımcıları başrol için “gerçek bir yıldız” aradıkları için onu reddettiler.
Yapımcılar onun hakkında “komik görünüyor ve komik konuşuyor” dediler. Stallone senaryoyu bırakıp gitti. Birkaç hafta sonra bu sefer 250 bin dolarlık bir teklif aldı, yeniden reddetti. Yapımcılar tekliflerini 350 bin dolara kadar yükselttiler, filmi istiyorlardı ama ona hayır diyorlardı fakat onun bu filmde oynaması şarttı, bundan vazgeçmeyecekti.
Bir süre sonra stüdyo Stallone ile anlaştı, ona senaryo için 35 bin dolar verdiler ve başrolde oynayabilecekti! Hikâyenin geri kalanını hepimiz biliyoruz. Film prestijli Oskar Ödüllerinde en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi kurgu dallarında ödül kazandı. Stallone’de en iyi oyuncu ödülüne aday gösterildi.
En şaşırtıcı olanı ise Stallone’nin kazandığı 35 bin dolar ile yaptığı ilk iş. Sattığı köpeğini geri aldı! Bu köpeği çok seviyordu ve onu sattığı için çok pişmandı bu yüzden onu sattığı mağazaya gidip orada köpeğin yeni sahibini 3 gün boyunca bekledi. Bu adam sonunda gelince Stallone ona durumu izah etti ve köpeği gerçekten çok istediğini 100$ ücrette vereceğini söyledi. Adam reddedince 500$, tekrarlayınca 1000$ teklif etti. Stallone o gün adama daha önce 25$’a sattığı köpeği için 15bin dolar ödemek zorunda kaldı. Sonunda köpeğine de kavuşmuştu!
Bugün ise, fakirlikten köpeğini besleyemeyen ve satmak zorunda kalan adam, Holywood’un en büyük ve en tanınmış aktörlerinden bir tanesi.
Kaynak: https://minimative.com/slyvester-stallonenin-yoksulluktan-zenginlige-giden-ilham-veren-oykusu/?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle
BelowZeroToHero ve actors.co.ke

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına