Ümit Kocasakal Adalet Yürüyüşü'nü Eleştirdi: Atatürk Düşmanlarıyla Yürümem!..


Sen, bu partinin(CHP) başında ol(a)mayacak kadar aciz ve zavallısın!.. Vatan hainleriyle birlikte olup, hala bu partinin başında olman komple yaşadıklarımızın ÖZETİ!!! Senin gibi acizler yüzünden birileri topyekün ülkeyi ele geçirdi!!! Emin ol, Atatürk şu an hayatta olsaydı; legal olarak seni o partiden, illegal olarak da suratına sağlam bir tokat atardı!.. Kendine gel diye!!! Kurtuluş Savaşı zamanıyla örnekliyeyim; sen ve senin gibiler, en zor zamanımızda Atatürk'ün yanında gibi görünüp arkasından iş çeviren ethem ve kardeşleri gibisiniz. Diğerleri de istanbul hükümeti!!!Eski İstanbul Barosu Başkanı ve akademisyen Ümit Kocasakal Adalet Yürüyüşü'ne dair eleştirilerde bulundu. 'Ben bu ülkenin bölünmez bütünlüğüyle sorunu olanlarla, Cumhuriyetle ve Atatürk'le sorunu olanlarla, emperyalizmin işbirlikçiliğini yapanlarla yürümem' dedi.


Konuşmasına katılanların geçmişteki pek çok kumpas ve tertibe destek olmuş olabileceğini söyleyerek devam eden Kocasakal,  CHP'nin, partinin kurucusuna düşman kişilerle yürümeyeceğini söyledi.

RT'de konuşan Kocasakal şu ifadeleri kullandı: Ben bu ülkenin bölünmez bütünlüğüyle sorunu olanlarla, Cumhuriyetle ve Atatürk'le sorunu olanlarla, emperyalizmin işbirlikçiliğini yapanlarla yürümem. Atatürk düşmanları ile de yürümem. Şöyledir benim kafamdaki şey; Atatürk düşmanı için onun da hakkı, adaleti elde etmesi için yürürüm ama Atatürk düşmanı ile yürümem hele ki yürüyüşü yapan CHP ise.

Oraya gelen bir takım insanların kim olduğu, ne olduğu daha önceden Atatürk ile ilgili neler söylediğini bilmiyor muyuz? Aptal mı herkes? Bir de sen CHP isen, hem ülkenin hem partisinin kurucusunun düşmanı ile yürüyemez. 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına