Ölüm Üzerine... [EkşiSözlük'ten Bir Yazarın Yüreğinden]


ekşi'de dolaşırken karşıma çıkan, ölüm üzerine 'ağır' gelen bir yazı... paylaşmak istedim.


"...ali abi zayıf bir insandı. ellibeş kilo gelirdi belki. çok yemek yemez, nefsini dizginler, naif bedenini ve ruhunu kendisi dışında herkes için sınırsızca kullanırdı. dünya üzerinde herhangi bir insan ali abiden bir ricada bulunsa, dünyalık her işini bırakır elinden geleni yapmaya çalışırdı. 
hastalandı ali abi. kanserdi. huzur doluyum, ölüme hazırım demişti bana son görüşmemizde. hazır olduğu her halinden belliydi.
dün akşam üstü ali abinin otuzbeş kilo kalmış bedenini beyaz bir çarşafa sarıp hastanenin alt katlarından birinde bekleyen nakil aracının içindeki metal tabuta taşıdım. eşyaları siyah bir poşete konmuştu. pantolon, gömlek, gözlük, yarısı içilmiş bir paket sigara, kibrit. 
şimdi onun bana bıraktığı yarım paket sigaranın içinden bir tane yakıp bu kelimeleri yazarken ali abinin bu dünyada ağırlığı otuzbeş kilo olan bedeninin bana yüklediği ağırlığı düşünüyorum. 
kainatın içinde geçmişten geleceğe doğru hızla eriyip kaybolan kutsal döngüde, onun hakederek kazandığı bu huzurlu sonsuz uykuyu benim de hak edebilmem için elimden geleni yapacağıma kendi kendime söz veriyorum..."

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

1889 Şam'dan Güzel Bir Hikaye... [Kalenderi-Dehri Gezsen]

'Kadınım- Doğum(Şiir)'... Volkan Konak...

Hangi Marka Hangi Ülkenin... Meraklısına